Roomav rosmariin
'Corsican Blue'
Rosmarinus officinalis
Roomav, pool püstise kasvuga roheline rosmariini sort.
Lisaks sellele, et rosmariin annab toidule imelise maitse ja lõhna, sisaldab see ka palju organismile kasulikku: rosmariin on hea rauaallikas, samuti on selles kaltsiumi ja B6-vitamiini. Rosmariini peetakse väärt ravimiks juba ammustest aegadest saati. Seda on läbi aegade kasutatud lihasevalu leevendamiseks, mälu parandamiseks, immuunsüsteemi ja veresoonkonna tugevdamiseks, ka juuste paremaks kasvuks.
Rosmariini tugeva maitse tõttu tarvitatakse lehti ja võrseid korraga väikestes kogustes (nii värskelt kui kuivatatult). Põhiliselt sobib lihatoitude maitsestamiseks (lamba-, vasika ja kanaliha), lihamarinaadidele, kala-, tomati-, seene-, riisi- ja munatoitudele.
Ravimtaimena kasutatakse rosmariini samuti. Lehtedest ja õitsvatest võrsetest valmistatakse mitmesuguseid leotisi, salve ja plaastreid. Vanniveele lisatuna ergutab vereringet. Tee ja tinktuur soodustavad seedimist, peletavad väsimust, tõstavad vererõhku. Rosmariiniõli aitab luu- ja liigesevalude puhul. Rosmariin on ka desinfitseeriva toimega ning tema lõhn pidavat parandama isegi mälu.

Taimepott 10cm
Hind: 1,50€
Pole saadaval